„Opowieść podręcznej” autorstwa Margaret Atwood na szczycie list bestsellerów!

(…) Opowieść podręcznej po raz pierwszy ukazała się już w 1985 roku – i oczywiście już wtedy zyskała międzynarodową sławę. Dopiero jednak po debiucie na brytyjskim Channel 4, w Wielkiej Brytanii zdeklasowała wszystkie inne książki. Główną rolę w produkcji gra niezawodna Elizabeth Moss – wciela się w podręczną, Offred, której przychodzi żyć w nowej rzeczywistości. Rzeczywistości ukształtowanej przez tych, których dziś Amerykanie nazwaliby ultra-far-right, a my chyba po prostu prawicowymi ekstremistami. Na ekranie towarzyszy jej znana Polakom Yvonne Strachovsky oraz Joseph Fiennes. (…)

A w naszej bibliotece znajdziecie dwie pozycje Margaret Atwood

zdjęcie poniżej

MArgaret Atwood

Zachęcamy do wakacyjnej lektury, obie powieści „Surfacing” jak i  „The Blind Assassin”  są zapierającymi dech w piersi lekturami idealnymi na wakacje :)

Zapraszamy do naszej biblioteki, gdzie oprócz wymienionych znajdziecie wiele znanych, ciekawych pozycji.

Wakacyjne kursy językowe

Wakacyjny kurs językowy? Oto 5 powodów, które z pewnością Cię przekonają!

1. Szeroki wachlarz terminów zajęć – nawet zapracowane osoby mogę uczęszczać na kurs
2. Stały kontakt z językiem – nie przerywasz nauki na kilka miesięcy
3. Kładziemy nacisk na umiejętność konwersacji
4. Intensywny kurs pozwala przyswoić materiał w kilka tygodni, podczas gdy w normalnym trybie zajmuje to cały semestr!
5. Absolwenci naszych kursów wakacyjnych jesienią kontynuują naukę w grupach o wyższym poziomie zaawansowania.

Wzbogacanie angielskiego słownictwa :)

Pozostając w temacie rezygnacji ze słówka ” v e r y ” , żeby wzmocnić jakieś określenie, poniżej podajemy kolejne przykłady słów do zapamiętania i używania :)

very little – tiny
very tasty – delicious
very angry – furious
very afraid – terrified
very tired – exhausted
very hot – boiling
very hungry – starving
very dirty – filthy
very important – essential
very unusual – extraordinary
very cheerful – hilarious
very expensive – priceless
very funny – ridiculous

Przymiotniki

Przymiotniki wzbogacają wypowiedź, dzięki nim nasz tekst staje się ciekawszy. Poniżej podajemy kilka opcji dla kilku najpopularniejszych z nich, więc zamiast powtarzać ” very good”, można powiedzieć ” super”, zwrot ” very bad ” zastąpić np. słowem „awful” itd.
Powodzenia w urozmaicaniu swoich wypowiedzi :)

cold

bad

hot

good

Święta, święta …

W szkole pojawiło się mnóstwo Świątecznych akcentów, radosny nastrój dodatkowo podnosi możliwość kupienia oryginalnej angielskiej książki za przysłowiową złotówkę. Od 13.12. prowadzimy kiermasz książki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych :)
Można też nabyć kupon podarunkowy na kurs językowy:
dsc_7998
dsc_8001
dsc_8015
dsc_8017
dsc_8007

„At the end” czy „in the end”

Jaka jest różnica między zwrotami:
” at the end ” a ” in the end”.

at-the-end

At the end – oznacza koniec czegoś i jest przeciwieństwem słowa „start”, czyli początek, może to być koniec filmu, koniec ulicy, czy wakacji, itp. tak jak w poniższych przykładach:
What happened at the end of the film?
There is a shop at the end of this street.
At the end or at the start of the holiday?

the-end

In the end – oznacza „w końcu”, „ostatecznie”, po rozważeniu różnych możliwości tak jak w poniższych przykładach:
In the end, I decided to stay at home.
In the end, only friends and family matter.
I worked hard, and in the end, I succeeded.

Semestr zimowy 2016/2017

Jeden tydzień nauki już za nami:)
Miło jest ponownie zobaczyć stałych klientów i powitać nowych. Większość osób deklaruje chęć nauki w małych 4-5 osobowych grupach i takie właśnie w tym roku przeważają.
Wszyscy, zarówno kursanci jak i lektorzy, z zapałem rozpoczynamy naukę.
Na dobry początek kilka angielskich zwrotów, żeby powiedzieć, ze coś nam się podoba lub nie

like1
like2
like3

LOSOWANIE, LOSOWANIE, LOSOWANIE !

Dzisiaj, tj.23.09.16r. o godz. 15.00 w obecności dyrektora szkoły p. Marii Krzemińskiej-Zbytek, głównej księgowej p. Urszuli Rojek i lektorki p. Anny Mykickiej odbyło się losowanie trzech darmowych kursów językowych. Losy wszystkie dokładnie pozawijane wyciągała p. Urszula Rojek.
dsc_7974

dsc_7975

Szybko odszukałyśmy umowy mające wylosowane numery i wszystko stało się jasne. Już wiemy kto w tym roku szkolnym cieszy się z darmowego semestru zimowego. Wylosowane numery to:

dsc_7976

dsc_7979

dsc_7977

dsc_7978

dsc_7980

Szczęśliwcami są:)
Umowa nr 105 Julia Balińska
Umowa nr 121 Wiktoria Pakos
Umowa nr 81 Wiktoria Kołodziejczyk
G R A T U L U J E M Y !!!

Protokół z losowania:

dsc_7982

Szykujemy pomieszczenia na nowy rok szkolny

W szkole remont, we wrześniu ekipa remontowa odświeża pomieszczenia, zmienia kolory ścian, wszystko ma być na wysoki połysk przed rozpoczęciem nowego semestru.

A przy okazji tego remontu mamy dla was zabawę. Puściliśmy wodze fantazji i zmieniliśmy fasadę szkoły. Udało nam się wykonać pięć projektów. I tu pojawia się Wasz udział, czy któryś z tych wizerunków podoba Wam się, czy tak mogłaby wyglądać elewacja szkoły?
Poniżej przedstawiamy te projekty i prosimy o głosowanie na jeden z nich:)

I.

final-1jpeg