Monthly Archives: Październik 2018

Trick or treat

Halloween, the last day of October, has a special significance for children. They dress in funny or ghostly costumes and knock on neighborhood doors shouting „Trick or Treat!” Pirates and princesses, ghosts and witches all hold bags open to catch the candy or other goodies that the neighbors drop in.

More and more adults celebrate Halloween. They dress up as historical or political figures and go to masquerade parties. In larger cities, costumed children and their parents gather at shopping malls early in the evening. Stores and businesses give parties with games and treats for the children. Teenagers enjoy costume dances at their schools and the more outrageous the costume the better! Certain pranks such as soaping car windows and tipping over garbage cans are expected.

There are various symbols associated with Halloween. These include the spooks, ghosts and walking skeletons that represent the contact between the spiritual and physical world and between the living and the dead. Human figures that are often represented on Halloween are witches and wizards, who are seen to have the power to contact the spirit world. Bats, black cats and spiders are often connected with this holiday. These animals are associated with the night and darkness and often accompany witches and wizards.

The Jack-O-Lantern is probably the most sight symbol during Halloween.Pumpkin carving has been a tradition for many years. The vibrant orange symbolizes life and positive change. The Jack-O-Lantern got its name from an Irish legend. A drunk man named Jack always played tricks on everyone. On one instance, he played a trick on the devil and the devil placed a curse on him. When Jack died, he was not allowed to enter heaven because he was a mean person. He wasn’t able to enter hell, too since the devil wouldn’t let him. The devil game him a burning ember, which he then placed inside a hollow turnip. From then on, he was known as Jack-O-Lantern.

Do you remember about the discount for our language courses?  🎃

Podsumowanie Career EXPO + nowe wymagania pracodawców

23 października pomagaliśmy uczestnikom targów pracy Career EXPO w korekcie anglojęzycznych wersji CV w strefie minicouchingów.

Udało nam się porozmawiać z kilkoma procodawcami na temat ich oczekiwań odnośnie poziomu językowego kandydatów. Nie było dla nas zaskoczeniem, iż znajomość jednego języka obcego jest niezbędna w procesie rekrutacyjnym – tutaj zdecydowanie króluje język angielski na poziomie B2. Co ciekawe drugim najbardziej pożądanym przez pracodawców  językiem jest niemiecki, najchętniej komunikatywny w mowie i piśmie.

Poszukując pracy nie musisz potwierdzać umiejętności certyfikatem językowym – Twój  poziom zostanie zweryfikowany podczas rozmowy kwalifikacyjnej.  Twoim atutem może być znajomość języka branżowego, choć nie jest to konieczne – wielu pracodawców wyraża chęć dofinasowania przeszkolenia pracownika w języku obowiązującym w danej firmie.

Chcąc się wyróżnić wśród kandydatów na rynku pracy dobrze jest pokazać, że umie się komunikatywnie posługiwać minimum dwoma językami europejskimi.

👍Jeśli chcesz nauczyć się drugiego języka to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą 🙂

Zadzwoń i umów się na lekcję próbną 😎

Dlaczego znajomość języka niemieckiego może nam się opłacić?

Obecnie aż 14,5 mln ludzi na świecie uczy się języka niemieckiego.

Według większości ekspertów nauka niemieckiego na poziomie akademickim i kontakt z językiem to kluczowe kroki na drodze do udanej kariery zawodowej. Zdobyte w ten sposób doświadczenia stanowią w wielu procesach rekrutacyjnych ważniejszy element, niż specjalistyczna wiedza, np. z zakresu finansów czy HR.

Ucz się a zarobisz więcej

Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń mediana zarobków specjalistów z zaawansowaną znajomością niemieckiego sięgnęła 5,4 tys. zł brutto, a 25 proc. z nich otrzymuje ponad 9 tys. zł. Jednak wciąż wśród absolwentów studiów językowych germaniści stanowią tylko 14 proc., przy czym jedna trzecia nie wiąże przyszłości z biznesem. Biorąc pod uwagę fakt, że Polska od 2015 roku zajmuje siódme miejsce wśród największych partnerów handlowych Niemiec, miejsc pracy powinno tylko przybywać.

Niemieccy pracodawcy przychylniej patrzą na pracowników z Polski, którzy znają przynajmniej podstawy niemieckiego, w tym fachowe dla danej branży słownictwo

Jeśli nie potrafisz określić swojego poziomu zaawansowania – My zrobimy to dla Ciebie za darmo!

Musisz tylko wypełnić online nasz test poziomujący 🙂

Jeśli szukasz kursu języka niemieckiego – zadzwoń i umów się na darmową lekcję próbną.

Why Business English is necessary ?

Znajomość języka angielskiego to obecnie  podstawowa umiejętność, której wymaga się podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę. Jeśli masz ją udokumentowaną międzynarodowym certyfikatem – wielki plus dla Ciebie!  To wciąż przed Tobą? Nic straconego 🙂

Kurs Business English to opcja przygotowana specjalnie  dla osób wymagających, posługujących się językiem angielskim w ramach swojej pracy zawodowej. To również doskonały wybór dla osób planujących swoją przyszłosć w międzynarodowych korporacjach.

Zagadnienia poruszane w ramach kursu obejmują dziedziny takie jak Companies, Development, Marketing czy Finance. Kursanci rozwijają swoją wiedzę językową w  obszarach komunikacji biznesowej.

Jeśli czujesz, że podczas spotkań biznesowych brakuje Ci specjalistycznego słownictwa ten kurs jest dla Ciebie.

Sprawdź w kalendarzu czy masz wolne wtorkowe wieczory w tym semsetrze i umów się na lekcję próbną.