O szkole

Szkoła Języków Obcych Cosmopolitan rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Jako placówka szkoleniowa posiadamy wpis do  Ewidencji szkół i placówek niepublicznych, wydany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Od samego początku nauczanie prowadzone jest w grupach maksymalnie 9 osobowych, jednolitych pod względem wieku i zaawansowania.  W efekcie uczniowie czują się pewnie i swobodnie, a lektorzy mogą poświęcić im więcej uwagi i zaoferować bardziej indywidualne podejście.

W ciągu 26 lat działalności szkoła wykształciła rzeszę uczniów i zyskała bardzo dobrą opinię w środowisku. Nasi uczniowie nie mają problemów z egzaminami państwowymi, uzyskują w nich najwyższe oceny, a w olimpiadach językowych zdobywają czołowe miejsca.

Nasi lektorzy mają najwyższe kwalifikacje językowe, doświadczenie w nauczaniu języka, oraz niezbędny w pracy entuzjazm. Polscy lektorzy wywodzą się spośród absolwentów filologii, a rodowici mówcy mają wykształcenie pedagogiczne.

W naszej szkole językowej można korzystać z bezpłatnych konsultacji językowych.

Grupy przygotowujące się do egzaminów państwowych takich jak: FCE, CAE, ZD, DELF, CELI biorą udział w bezpłatnym egzaminie próbnym.

Od 22 lat organizujemy także obozy i kolonie językowe. Uważamy, że jest to najlepsza forma interaktywnego poznawania języka - pozwalająca na naukę w formie zabawy i dająca szansę na przyswojenie dużej porcji materiału w łatwy i przyjemny sposób.

Szkołą kieruje doświadczony pedagog-metodyk, absolwentka Filologii Angielskiej mgr Maria Krzemińska.

Szanujemy uczestników naszych kursów i dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były przyjemne, ciekawe i dawały widoczne efekty coraz sprawniejszego posługiwania się językiem obcym.