Monthly Archives: Maj 2013

Spis naszych zwierzaków

Najwyższy już czas przedstawić Wam nasze zwierzaki…

Uma,Ludwik, Olaf i Filipek to koty naszej Pani Dyrektor

Przedstawiam Wam całą moją czwórkę.

Królowa Uma (ruda nie tylko z umaszczenia, ale i z charakteru czyt. ang. „rude”), zabrana z bidula, jako kocię mieszczące się w dłoni. Na początku była walka, o to żeby przeżyła, bo takie maleństwa zbierają na siebie wszelkie zarazy w schronisku. Walcząc o to, żeby przeżyła  rozpuściliśmy ją nieprzyzwoicie, chyba, dlatego nie toleruje kolegów, z którymi przyszło jej dzielić dom. 

Najwcześniej dołączył do niej Olaf (też z bidula). Olafcio ( pręgowany burasek) jest ciapowaty i powolny. Z całej czwórki jest największym żarłokiem, siedzi cierpliwie przed miską i spogląda na człowieka dziwiąc się, że ten nie umie się domyśleć, po co kot siedzi przed tą miską. Z taką samą cierpliwością poddaje się głaskaniu, podsuwa boki, brzuch i każdą powierzchnię, którą należy wygłaskać

 Kolej na Ludwika ( biało-bury), przyjechał z Karpicka k. Wolsztyna, gdzie byliśmy z młodzieżą na obozie i jeden z kolegów zabrał ze sobą dwa kocięta. Wszystko było dobrze, aż do momentu, kiedy po dwóch latach kolega zdecydował wracać do siebie do Kanady. Koty trafiły do schroniska. No, więc pojechałam tam i zabrałam obaLudwik nauczył nas, że jak kota nigdzie nie ma, to należy podnieść kołdrę i tam się go znajdzie. Ten pomysł spodobał się Umie i czasami też wciska się pod kołdrę. Ludwik jest kotem stróżującym, przegania obce koty, a zdarzyło mu się też pogonić większego od siebie psa, który przypadkowo wpadł na naszą działkę.

 No i Filipek ( w masce Zorro, ale został Filipem, bo wyskakuje jak Filip z konopi, kiedy człowiek zbliży się do niego) Pojawił się chwilę przed śmiercią innej mojej kotki (Grupci) i tak został do dzisiaj. Mieszka u nas już 2 lata, ale tak samo jak Grupcia nie pozwoli się dotknąć. Filipek nie ma nic przeciwko mieszkaniu w domu, ale w bezpiecznej odległości od człowieka.

_____________________________________________________________________________________________

Luna (bogini księżyca) to śliczna psinka naszej kursantki Gosi

luna

Sunia ma już 3 latka i niezła z niej rozrabiaka 🙂
Dużo by o niej pisać, ale najważniejsza myśl jest taka: PIES JEST JEDYNYM ORAZ NAJWSPANIALSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA, JEST CZŁONKIEM RODZINY, KTÓREGO KOCHA SIĘ BEZGRANICZNIE

_____________________________________________________________________________________________

Pudi to włochata świnka naszej kursantki Sary

scan21scan3 ____________________________________________________________________________________________

Antonio Fernando Rodriges (czyt. RODI) to włochacz Pani Marty

319360_399188030135988_126028395_n 386265_238264642912318_1312381614_n

Mój mały, biały psiak jest ze mną już ponad 3 lata. Przygarnięty był od właściciela, który mocno go zaniedbał, dlatego na początku musieliśmy trochę go podleczyć. Teraz jest już zdrowy i pełen energii. Z charakteru tak jak każdy terier jest uparty i czasami w ogóle się nie słucha, ale daje mi wiele radości i powodów do uśmiechu, dlatego nie wyobrażam sobie że mogłoby go ze mną nie być.

____________________________________________________________________________________________________________________________

Pimpek i Pimpka to chomiki syryjskie Chrisa i jego córy Klaudii

pimpek

This is my hamster Pimpek. He is my first Syrian hamster. He is 7 months old. I play with him every day. I’ve never  seen a bigger glutton than he is. So it’s no surprise that he is very fat.      

pimpka                                                                                        

This is my girl-hamster Pimpka. She is 3 months old. I play with Pimpka and Pimpek every day. She is pregnant with Pimpek. Pimpka and Pimpek every day. She is pregnant with Pimpek. Any day  now, I can expect small hamster babies.

 ___________________________________________________________________________________________________________________________
Szeryf i Kobiś to słodkie pociechy naszej lektorki Eweliny / (czarna sunia to koleżanka Kobisia)

60354_456564854394151_773529319_n

Są piękne, mądre i nie zawsze posłuszne co widać na załączonych zdjęciach 🙂 Pekińczyk spośród wszystkich domowników wybiera sobie zawsze „jednego właściciela” który jest jego Panem do końca. Potrafią pięknie prosić swojego Pana o przytulenie, zwłaszcza po powrocie z pracy witają go już w drzwiach. Lubią wylegiwać się na kanapie, ale będąc na zewnątrz też nie próżnują – biegają i szczekają do bólu 🙂 Poza tym uwielbiają paluszki i słodycze (których oczywiście im nie wolno). Te pieski na prawdę dają się lubić, polecam każdemu :]

___________________________________________________________________________________________

Nadal zachęcamy do podsyłania zdjęć i krótkich opisów swoich podopiecznych,

nasza lista jest otwarta. 

Weekend dla przedsiębiorczych i obdarzonych wyobraźnią (24-26 maja 2013 r.)

Organizowane w leśnickim zamku Dni Fantastyki to obecnie największy wrocławski konwent oraz jedna z najważniejszych imprez poświęconych fantastyce w kraju.  Tegoroczne Dni Fantastyki będą imprezą skoncentrowaną przede wszystkim na dobrym jakościowo programie o charakterze interdyscyplinarnym. Zaplanowano więcej niż dotychczas punktów programu angażujących bezpośrednio uczestników, przybyło również zróżnicowanych tematycznie warsztatów.

Głównym motywem przewijającym się we wszystkich blokach programowych Dni Fantastyki będą baśnie i klechdy jako źródła fantastycznych narracji. Leśnicki Zamek, ze swoją 800 letnią historią to najlepsze miejsce do przyjrzenia się bliżej baśniowemu wymiarowi fantastyki.

Program Dni Fantastyki został podzielony na 11 stref tematycznych. Interesujące punkty znajdą w nich zarówno miłośnicy fantastyki, ale również osoby które interesują się szeroko pojętą literaturą, filmem czy komiksem. Przygotowano również wiele atrakcji dla najmłodszych.

Więcej informacji i program <kliknij>

Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki.
Impreza rozpoczyna się w piątek wraz z otwartą sesją prezentacji, podczas której każdy ma możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na scenie przed innymi uczestnikami. Dzięki temu każdy z uczestników ma szansę zainteresować swoją ideą innych i zbudować kompletny zespół, który będzie pracował nad przemianą pomysłu w rzeczywisty projekt.

Aby zakupić bilet wystarczy wejść na stronę http://wroclaw.startupweekend.org, kliknąć “Register” i nabyć bilet na stronie Eventbrite. Przed zakupem istotne jest, aby wybrać opcję biletu, która najlepiej pasuje do umiejętności uczestnika. Bilet nie tylko obejmuje udział w samej imprezie, ale również posiłki, nagrody, opiekę doświadczonych przedsiębiorców oraz możliwość nawiązania kontaktów z interesującymi osobami z branży internetowej.

By nauka nie szła w las..

Na pewnym etapie nauki, kiedy umiemy już posługiwać językiem obcym i znamy szerzej zasady gramatyczne warto zastanowić się nad egzaminem językowym, który potwierdzi i uwiarygodni nasze umiejętności. Obecnie na rynku edukacyjnym dostępny jest szeroki wachlarz egzaminów językowych: FCE, CAE, TOEFL, TOEIC, TOEIC Bridge, IELTS czy BULATS.

Dobór najodpowiedniejszego uzależniony jest od jego przeznaczenia – czyli gdzie i do czego będzie on nam potrzebny.  Dzisiaj chcemy przedstawić wam egzaminy TOEIC (TOEIC Bridge oraz TOEIC Listetning & Reading). Są to egzaminy międzynarodowe przygotowywane przez Educational Testing Service (ETS) i sprawdzają umiejętność językowa na poziomach:

A1 – B1 (TOEIC Bridge)

Test TOEIC Bridge  to obiektywne i rzetelne narzędzie pozwalające mierzyć efekty dotychczasowej nauki i motywować do dalszego rozwijania umiejętności. Bridge to międzynarodowo uznany certyfikat oraz jeden ze sposobów na przygotowanie do egzaminu TOEIC®.

A1 – C1 (TOEIC Listening & Reading)

TOEIC® jest egzaminem sprawdzającym znajomość języka angielskiego w środowisku pracy, życiu prywatnym, jak i podróży. Zatem kładzie nacisk na komunikację w języku obcym i skupia się na testowaniu biegłości posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. TOEIC® jest przeznaczony głównie dla osób dorosłych czynnych zawodowo i poszukujących pracy oraz dla osób wchodzących na rynek pracy chcących formalnie potwierdzić swoje kompetencje językowe.

TOEIC® gwarantuje zwiększony nacisk na praktyczne użycie języka, 4 różne akcenty w części Listening (kanadyjski, brytyjski, amerykański i australijski), testowanie umiejętności zrozumienia słownictwa w kontekście pracy oraz testowanie łączenia faktów i informacji w języku obcym. 

TOEIC® uznawany jest przez wielu polskich i zagranicznych pracodawców,  jak również przez instytucje akademickie i rządowe, jako wiarygodne źródło umiejętności językowych studenta lub pracownika.

Więcej informacji o egzaminie znajdziesz na naszej stronie: http:  www.cosmopolitan.edu.pl lub na stronie ETS GLOBAL

a nam kapie na głowę ……

Nasz budynek jest kompleksowo remontowany, ma otrzymać nową szatę, a tu tymczasem przyszły wiosenne burze i przez niezabezpieczony dach kapie nam na głowę. Pal licho nasze głowy, możemy chodzić do pracy z suszarką, ale sprzęt nie lubi być moczony. Dla ratowania sytuacji ( czyt.komputerów, ksera, książek ) mamy w pogotowiu folie malarskie, miski, wiadra. Z drugiej strony mamy nadzieję, że pan Janek uszczelni dach na tyle, że po weekendzie nie będziemy mieć basenu w biurze.

Trzymajcie kciuki, żeby w weekend nie lało.

Matura z języka angielskiego 2013

Dzisiaj (tj. czwartek 9 maja) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych piszą maturę z języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

Język angielski jest najczęściej wybieranym przez maturzystów językiem obcym. W tym roku wybrało go blisko 330 tys. abiturientów, czyli około 90 proc. ogółu. Drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów językiem obcym jest niemiecki; chce go zdawać 45 tys. maturzystów (egzamin z tego języka odbędzie się 21 maja).

Mamy już  arkusze z odpowiedziami:

(język angielski poziom podstawowy)

Arkusze -> Sprawdź tutaj

Poprawne odpowiedzi -> Sprawdź tutaj

(język angielski poziom rozszerzony)

Arkusze -> Sprawdź tutaj

Poprawne odpowiedzi -> Sprawdź tutaj

 

Matura z angielskiego jest jak wojna – Trochę postrzelam, napiszę list i wrócę do domu

Studenci zaczynają świętować

W dniu dzisiejszym (tj. 07.05.2013 r.) studenci przejmują władzę we Wrocławiu rozpoczynając tym samym  wielkie świętowanie. Juwenalia w tym roku będą trwały prawie cały maj bo zakończą się dopiero 25.

Wbrew pozorom juwenalia mają dość długą tradycję. Swój początek miały w Krakowie, gdzie już w XV wieku obchodzono święto studentów. W wielu miastach akademickich podczas tych dni odbywa się symboliczne przekazanie studentom przez prezydentów kluczy do bram miasta i wtedy rozpoczyna się wielkie świętowanie. Zabawa trwa zwykle przez szereg dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów.

Również we Wrocławiu dużo będzie się działo – koncerty, imprezy klubowe i plenerowe oraz oczywiście  coroczny pochód juwenaliowy – tym w najbliższych dniach będą żyli studenci wyższych uczelni.

Więcej informacji oraz dokładny harmonogram całych Juwenalii 2013 znaleźć można na stronie: http://www.wroclaw.pl/juwenalia_2013.dhtml lub na http://wroclaw.dlastudenta.pl/juwenalia/

http://juwenalia.pwr.wroc.pl/wp-content/gallery/juwenalia-2011/p3.jpg