Monthly Archives: Czerwiec 2013

Czas na powtórki…

Zbliża się koniec roku szkolnego 2012/2013 i zanim rozdamy Wam świadectwa stwierdzające osiągnięty poziom językowy (według Europejskiej klasyfikacji biegłości językowej) czeka nas jeszcze podsumowujący test. We wszystkich grupach testy będą przeprowadzone w dniach 10.06 – 21.06., przeprowadzą je polscy lektorzy – w przypadku grup prowadzonych przez polskiego i rodowitego lektora. Warto więc powtórzyć materiał zrealizowany w tym semestrze, pomocne w tym mogą być linki codziennie umieszczane na naszym facebooku oraz poniższe propozycje. Niektóre z nich oprócz dodatkowej wiedzy, dostarczają odrobinę rozrywki:

  • http://www.youtube.com/watch?v=ufk7Da__lPA
  • http://www.learn-english-today.com/phrasal-verbs/phrasal-verb-list.htm
  • http://www.ang.pl/cwiczenia/gramatyka
  • http://www.learn-english-today.com/lessons/lessons_list.html

Bookcrossing – czyli uwolnij książkę!

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna  biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 130 krajów. Dzięki nim uwolnionych zostało 5 milionów 605 tysięcy 679 książek ( dane maja 2009 r.).

Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino) jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Poniżej przesyłamy specjalną mapę Wrocławia ze skrzynkami, gdzie możecie znaleźć lub zostawić książkę do poczytania.

 

Bookcrossing daje szansę tym, których nie stać na zakup wymarzonej pozycji literackiej, samotnikom i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie licznych kontaktów, inicjuje rozmowy, dyskusje.

JAK  UWOLNIĆ  KSIĄŻKĘ?

1. Wejdź na stronę www.bookcrossing.pl 

2. Otwórz link REJESTRACJA i zarejestruj się ( trzeba podać Nick, hasło, województwo, miejscowość)

3. Otwieramy link UWOLNIJ KSIĄŻKĘ

4.  Wpisz dane książki, którą chcesz uwolnić: ISBN, tytuł, autor, kilka słów zachęty do przeczytania i gdzie ją umieszczamy.

5. Drukujemy naklejkę i wpisujemy nadany książce numer BIP – można też tylko wpisać do książki numer BIP bez naklejki.

Więcej informacji na: www.wroclaw.pl oraz  www.bookcrossing.pl