Monthly Archives: Listopad 2013

Słownictwo do egzaminu FCE

Zapraszamy do zapoznania się z nową bazą słownictwa udostępnioną specjalnie dla Państwa.

Życzymy udanej i owocnej nauki.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Po pierwsze należy pamiętać, że świat to jedna wielka globalna wioska. W związku z powyższym niezbędne do życia jest nawiązywanie współpracy gospodarczej i politycznej z innymi krajami. Obecnie dominującym językiem na światowych rynkach jest język angielski – kiedyś była to łacina, następnie francuski. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że od momentu wejścia do Unii Europejskiej nasz kraj jest bardziej zaangażowany w światową politykę. Obecnym standardem jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych, dlatego powinniśmy uczyć się nie tylko angielskiego i niemieckiego, ale także innych języków – francuskiego czy też języków skandynawskich. Dzięki znajomości kilku języków obcych łatwiej zadbać o własne interesy.

Po drugie znajomość języków obcych ułatwia poznawanie dotąd nieznanych kultur. Powszechny jest pogląd, który mówi o tym, że wyjątkowo trudno jest nauczyć się języka obcego bez znajomości kultury danego kraju. Równie często możemy spotkać się z opinią, że można poznać kulturę kraju nie znając języka, aczkolwiek czy w ten sam sposób da się poznać wybrany kraj?

Po trzecie znacznie łatwiej będzie Ci poznać ciekawych ludzi z innych krajów. Codziennie korzystamy z poczty, komunikatorów, a w ten sposób poznajemy ludzi nie tylko ze swojego kraju, ale również z innych zakątków świata. Poznamy ich pod warunkiem, że będziemy umieli się z nimi porozumieć. Warto zaznaczyć, że takie znajomości przydają się nie tylko w kontaktach osobistych, ale również zawodowych. Nie ma co się oszukiwać w chwili obecnej nie mamy innego wyjścia jak poznawać języki obce.

Po czwarte znajomość języków obcych to przepustka do owocnej kariery zawodowej. Jak już wcześniej wspominaliśmy, aby zdobyć dobrą pracę konieczna jest znajomość przynajmniej jednego obcego języka. Jak wiadomo w chwili obecnej w naszym kraju znajomości języków obcych wymaga się już nie tylko od specjalistów, ale również często możemy się spotkać z tym, że wymagać tego będzie pracodawca od magazynierów, sprzedawców czy nawet brygadzistów. Bardzo często wymaga się znajomości nie tylko angielskiego, ale również wymagany jest język francuski – szczególnie w branży spożywczej. Wcale to nie oznacza, że trzeba znać język perfekcyjnie, żeby dostać pracę, albowiem w większości przypadków zadowalająca jest znajomość języka w stopniu komunikatywnym, która dopuszcza popełnianie błędów jak i również nieznajomość pewnych wyrażeń. I tak na przykład w chwili obecnej jedna z większych korporacji we Wrocławiu IBM poszukuje ludzi ze znajomością języków obcych (francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, holenderskiego i innych) oferując im ciekawą pracę i możliwość rozwoju zawodowego – www.find.ibm.jobs  Ważnym jest, że nie trzeba posiadać wiedzy z dziedziny IT, bo tę zdobędzie się w czasie szkoleń wewnętrznych.

Nie zapominajmy, że najtrudniej jest nauczyć się pierwszego języka obcego, a później jest już z górki.

Źródło: http://omnilingua.pl

Bezpłatne warsztaty językowe

Wszystkich naszych kursantów chętnych do doskonalenia swoich umiejętności językowych zapraszamy na bezpłatne warsztaty językowe organizowane w naszej szkole. W tym miesiącu tematem spotkania będzie:  Present Continuous vs.Present Simple – Jak tworzyć? Kiedy stosować?

Termin: 22 listopad 2013 r, godz. 16:00 – 18:00

Liczba miejsc ograniczona! Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać e-mailowo lub osobiście w biurze szkoły.